4517_bayram-mesaji-ikiz-bebek-resmi-300x225

Evet bir ikizim var… Öncelikle ikize sahip olmanın güzel bir duygu olduğunu söylemek istiyorum. Her şeyden önce yanında seninle aynı yaştan bir arkadaşa sahipsin. Canın sıkıldığı zaman beraber bir şeyler yaparak eylenebilirsin, küçük yaşlardayken beraber yaramazlık yapabilirsin, senden çalışkan bir ikizin varsa ders konusunda onu sömürebilirsin, dertlerini onunla paylaşabilirsin, kavga da edebilirsin ama küs kalamazsın. Uzun lafın kısası bir ikize sahipsen şans konusunda 1-0 öndesin.

Eğer bir ikizin varsa çok değişik sorularla karşılaşacaksın. Birinize vurunca diğeri de hissedebiliyomu, aynı anda aynı şeyi düşünüyomusunuz, birbirinizin yerine sınava girdinizmi  gibi sorular sorulacak. Hatta bir kişi bana kenini aynada karıştırıyormusun diye sormuştu, ikizime sorulan başka bir soru ise ‘Kendini hiç Ahmet sandın mı?’ Evet kafa yedirten bu tarz sorular eylenceli anlar yaşamana neden oluyo. Bunların hepsi ikiz olmanın sonuçları ve iyiki bir ikizim var diyorum.

Eğer bir ikizin varsa eylenceli anılarının sayısı diğer insanlara oranla daha fazla olur. Örneğin bir gün ikizimin bir işi vardı ve onun yerine ikizimin okuluna gitmiştim, ikizimle farklı liselere gidiyorduk, bu konuda da birçok soruyla karşılaştım, neyse ikizimin okuluna gitmiştim ikizimin arkadaşları benimde tanıştığım ve samimi olduğum arkadaşlar olduğu için bizi ayırt edebiliyorlardı ama ikizimin hocalarına ben Samet’im demiştim(İkizimin adı Samet) ve o gün hepsi beni Samet sandı, o gün rol yapmadan farklı bir kişi olamanın ikizlere özel bir durum olduğunu anladım. Başka bir anımı da anlatmak istiyorum: ikizimle ben aynı dershaneye gidiyorduk, aynı sınıftaydık, ben hocaya bir soru sorduğum zaman hoca arkası dönükken soruyu ikizimin sorduğunu sanıp cevabı ikizime anlatıyordu, bozuntuya vermiyorduk ama ister istemez bi tebessüm oluyo tabiki. Eğer ikizin varsa bu ve bunun gibi daha birçok anıya sahip oluyorsun.

İkizlik gerçekten farklı bir duygu, ikizliği anlatmaya kelimeler yetmez fakat ikizliğin tanımını yapacak olsam kısaca gerçek dost derim, çünkü sadece gerçek dostlarınız sizinle dertlerinizi paylaşır, her konuda yardımcı olmaya çalışır, kusurlarınızı gizler ve manevi olarak her zaman yanınızdadır.

Konu ikizlik olunca söyleyebileceğim bir çok şey var ama şimdilik burada bırakmak istiyorum. İkizim olduğu için kendimi şanslı görüyorum, en azından bu benim için böyle. Sanırım dünyaya bir daha gelsem, yine ikizimin olmasını seçerdim. Ne demiş atalarımız: Bir elin nesi var, iki elin sesi var.